Idealne buty ślubne

Wybór idealnych butów ślubnych nie jest rzeczą łatwą. Muszą one nie tylko elegancko się prezentować, ale być wygodne, abyśmy mogły przetańczyć w nich całą noc. Jak takie znaleźć? Poniżej kilka praktycznych wskazówek.

Skóra czy satyna?

Wśród butów ślubnych dominują te wykonane z satyny i te ze skóry. Obydwa rodzaje mają swoich zwolenników. Buty z satyny ładnie komponują się z popularnymi typami sukien ślubnych. Tymczasem buty ze skóry mają inne zalety: są praktyczniejsze, wygodniejsze, bardziej odporne na zabrudzenia, mogą się przydać także w przyszłości, w przypadku innych okazji niż ślub.

Zadbaj o wygodę

W butach ślubnych będziesz musiała spędzić wiele czasu, dlatego zadbaj o to, by były wygodne. Odpowiednio dobierz rozmiar, nie kupuj butów nieco za małych lub za dużych, z nadzieją, że jakoś dasz sobie w nich radę, zrezygnuj również ze zbyt wysokich, niestabilnych obcasów. Mogą spowodować one, że zamiast się bawić, będziesz myśleć ciągle o bolących stopach.

Zainwestuj w jakość

Warto wydać więcej, aby kupić buty u dobrego producenta butów ślubnych. Liczy się jednak nie marka, a jakość. Zwróć uwagę na jakość materiałów, z jakich buty zostały wykonane, na wykończenia. Ważne jest, by buty były wytrzymałe, nie ocierały stopy i nie rozwaliły się w trakcie weselnych tańców.

Dobierz odpowiedni kształt czubka

Odpowiedni kształt czubka jest bardzo ważny, zarówno dla estetyki, jak i naszej wygody. Jeśli chcemy wydłużyć optycznie nogi, warto się zdecydować na model z pionowym paseczkiem. Pamiętajmy jednak, że taki model nie sprawdzi się, jeśli nasze stopy są pulchne lub opuchnięte, gdyż będzie się nieładnie wybrzuszał. Najlepiej dobrać kształt czubka do kształtu stopy – panie o szerokim rozstawie palców nie powinny wybierać modeli z wąskim, szpiczastym czubkiem.

Miękka wkładka pod wyściółką

Ze względu na komfort noszenia warto wybrać model wyposażony w miękką wkładkę pod wyściółką. Sprawi ona, że nasza stopa nie będzie tak podatna na podarcia i odparzenia, a my w dobrym nastroju przetańczymy całą noc.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 9.5/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Idealne buty ślubne, 9.5 out of 10 based on 2 ratings
Artykuły prasowe, tematyczne i ogólnoinformacyjne.