Młodzi Polacy nie są straconym pokoleniem!

pracownicyOd wielu miesięcy w Polsce mówi się o tym, że bezrobocie wśród młodych ludzi, szczególnie tych między 18 a 20 rokiem życia jest bardzo wysokie. W związku z tym, coraz częściej wspomina się o przegranym pokoleniu, które nie ma szansy żeby się wybić i osiągnąć sukces. A jednak, istnieje grupa ekspertów, która uspokaja i przypomina, że to już nie pierwszy raz w ostatnich dekadach, gdy pojawiały się tak duże problemy z pracą wśród młodych Polaków. Mimo tego, dotychczas wiele osób, mimo wszystko, dobrze sobie radziło.

Część analityków zaznacza, że choć statystyki dotyczące bezrobocia w Polsce rzeczywiście niepokoją, to jednak wielokrotnie są one zakłamane. Mówi się o pokoleniu młodych, którzy nic nie robią ze swoim życiem, ponieważ nie mają pracy, ale zwykle pomija się tych, którzy starają się dokształcać, uczestniczą w szkoleniach i kursach zawodowych. W ten sposób podnoszą swoje kwalifikacje, co może w przyszłości pomóc im w znalezieniu pracy. Biorąc pod uwagę osoby, które się dokształcają lub pracują dorywczo, nie zawsze podpisując umowy, można dojść do stwierdzenia, że nie 50%, a tylko 20% młodych Polaków nie ma większych perspektyw na przyszłość.

Wielu młodych ludzi nie traci czasu, lecz aktywnie poszukuje pracy lub pogłębia wiedzę, co prędzej czy później najprawdopodobniej przyniesie oczekiwane efekty. Wszyscy analitycy są zgodni co do tego, że problemy ze zbyt dużą stopą bezrobocia w końcu miną, a wtedy znów rozpocznie się poszukiwanie pracowników. Ci, którzy teraz się dokształcają, być może staną się najbardziej poszukiwani.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Młodzi Polacy nie są straconym pokoleniem!, 9.0 out of 10 based on 1 rating
Artykuły prasowe, tematyczne i ogólnoinformacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.