Prace sezonowe w sierpniu

jabłońCo prawda, większość osób szuka pracy wakacyjnej już wiosną, ponieważ wtedy pojawiają się pierwsze tego typu oferty, jednak niektórzy zaczynają rozglądać się za zatrudnieniem w momencie, gdy wakacje trwają w najlepsze. To szczególnie uczniowie i studenci, którym w połowie zabrakło gotówki, szukają krótkoterminowego zatrudnienia, które pozwoli im dorobić na sam koniec wakacji. Czy da się znaleźć pracę sezonową w sierpniu? Oczywiście!

Podstawą są zbiory, o które jest zdecydowanie najłatwiej. Co prawda, truskawki i maliny są już o tej porze roku na wyczerpaniu, jednak można jeszcze znaleźć miejsca, gdzie późniejsze maliny, a do tego jeżyny, poziomki czy borówki rozwijają się w najlepsze. Co prawda, jest to żmudna praca, ponieważ te owoce są mniejsze od truskawek, więc ich zbieranie trwa dłużej, a dodatkowo część z nich ma krzaki pokryte kolcami, to jednak zawsze pozwoli nam to na drobny zastrzyk gotówki. Poza tym, w sierpniu zaczynają się zbiory jabłek, gruszek i śliwek. Dla wielu osób to najlepsza propozycja – nie trzeba się schylać, a duże owoce zbiera się znacznie szybciej i wygodniej. Niemniej jednak, najczęściej nie można mieć przy tym lęku wysokości, ponieważ owoce te rosną na drzewach i wielokrotnie zrywa się je z drabiny.

Na wsiach, szczególnie w dużych gospodarstwach oraz spółdzielniach rolnych można znaleźć pracę przy żniwach. Co prawda, jest o nią dość trudno, jednak przy odrobinie starań oraz szczęścia, można zająć się np. ważeniem zbiorów na specjalistycznych wagach, a bardziej kompetentne osoby mogą zajmować się wystawianiem faktur i pomocą w obsłudze punktów skupu zbóż. Pomoc może być potrzebna też u samych rolników przy zajmowaniu się polem lub sadem.

Poza tym, można liczyć na to, że niektórzy mniej wytrwali, zrezygnują z dotychczasowego zajęcia i mimo tego, że mieli pracę sezonową już od jakiegoś czasu, to jednak zwolnią nam miejsca. Dlatego, mimo pełni sezonu, warto przeglądać oferty dotyczące dorywczego zatrudnienia w nadmorskich kurortach, ale też w gospodarstwach agroturystycznych czy stadninach koni, które w wakacje szukają dodatkowych pracowników. Część uczniów nie chce tracić całych wakacji na pracę, dlatego pod koniec lipca organizują sobie prawdziwe dni wolne, więc zwalniają miejsca pracy dla tych, którzy do tej pory się bawili, a teraz chcą zarobić.

Wakacyjną pracą może być również ta na stanowisku hostessy czy telemarketera. Centra telefoniczne bezustannie prowadzą nabór na pracowników z powodu dużej rotacji. Hostessy są przyjmowane zwykle jednorazowo na umowę o dzieło, jednak zawsze można postarać się o szereg podobnych zleceń. Można również zajmować się wykładaniem towaru na półki.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Artykuły prasowe, tematyczne i ogólnoinformacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.