Przyjemne porządki

Przy letnich upałach nie każdemu chce się sprzątać. W szczególności jeśli nadchodzi wolny weekend a my chcemy odpocząć po męczącym tygodniu w pracy. Jednak przed pewnymi rzeczami nie można uciec więc poniżej znajdziecie kilka porad jak uczynić sprzątanie nieco przyjemniejszym.

Im szybciej zaczniesz, tym szybciej skończysz

Jedną z głównych zasad porządkowego sukcesu jest nie odkładanie sprzątania na później. Jeśli już zaczniemy odkładać je o piętnaście minut to możemy być pewni, że na tym właśnie spędzimy całą sobotę. Na przekładaniu odkurzania bądź ścierania kurzów co kilka minut. I w taki sposób nawet nie zauważymy, że sprzątanie zajmuje nam już grube godziny. Oczywiście przerywane obejrzeniem serialu czy rozmową przez telefon jednak nadal czas upłynie nam bardzo szybko. I z wrażeniem, że nie wykonaliśmy wszystkich czynności jakie mieliśmy w planie. Dlatego podejmując się sprzątania, ustalmy sobie na to ramy czasowe. Starajmy się wtedy zajmować się tylko tym. Niech nie rozpraszają nas dzwoniące koleżanki, marudne dzieci czy nowe wiadomości i maile. Oprócz samych ram czasowych ustalmy też plan działania. Uszeregowanie danych czynności sprawi, że łatwiej będzie się nam wykonywało np. sprzątanie łazienki jako oddzielny etap.

Dobry sprzęt i kilka pomocników

Jednak zanim się weźmiemy za całkowite sprzątanie mieszkania sprawdźmy czy mamy w domu wszystkie potrzebne detergenty i sprzęty. W końcu jak umyjemy lustro bez płynu do szyb i jaki odkurzacz wypełni swoje zadanie bez włożonego worka. Aby później nie odciągało to nas od sprzątania sprawdźmy to przed jego zaczęciem. Wtedy wszystko pójdzie o wiele szybciej. A jeśli chcemy jeszcze bardziej przyśpieszyć cały proces to zaangażujmy w sprzątanie dzieci. Dzięki temu nie tylko pomogą nam one w domowych obowiązkach ale też nauczą się same sprzątać. Oczywiście wymaga to trochę większych dzieci, bo przecież mały bobas nie będzie nam pomagał odkurzać. Ale kilkulatki z pewnością będą nam służyć pomocą o ile pokażemy im, że sprzątanie to może być też niezła zabawa. Wyścigi na mycie lustra czy robienie rysunków sprayem do kurzu zachęci nie jednego malucha do pomocy.

Skoro sprzątanie może być przyjemnością dla dzieci to może uda nam się przekonać i siebie. Przy odrobinie dobrej, energicznej muzyki z pewnością szybko poradzimy sobie z cotygodniowym sprzątaniem. I to bez odkładania tego na później i rozpraszania przyjemnościami czekającymi na nas po wypełnieniu tego punktu.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Przyjemne porządki, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Artykuły prasowe, tematyczne i ogólnoinformacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.