W jakich branżach potrzeba specjalistów?

pracownikW czasie, kiedy wciąż przybywa bezrobotnych, a kryzys sprawia, że zmniejsza się liczba miejsc pracy, warto wiedzieć, o jakie wykształcenie zadbać, żeby mieć szansę na znalezienie zatrudnienia. Wiele firm eksperckich regularnie publikuje listy najbardziej pożądanych specjalistów. Chociaż nieco się one od siebie różnią, to jednak istnieje grupa pracowników, którzy są potrzebnie praktycznie cały czas.

Królują wśród nich programiści, analitycy baz danych oraz informatycy – czyli po prostu specjaliści z zakresu IT. Mogą oni specjalizować się w odrębnych gałęziach informatycznych, ale i tak mają ogromne szanse na znalezienie pracy, ponieważ ciągły postęp technologiczny wymusza na firmach zatrudnianie ekspertów z tych dziedzin. Dodatkowo, pogłębiająca się informatyzacja powoduje, iż w przyszłości nadal popyta na specjalistów IT nie będzie słabł.

Poza tym, zwiększa się popyt na lekarzy i fizjoterapeutów. Przyczyną jest głównie coraz bardziej widoczne długowieczność. W efekcie nowych osiągnięć medycyny, żyjemy coraz dłużej, a to znaczy, że potrzebujemy lepszej opieki lekarskiej. Poza tym, fizjoterapeuci są przydatni również osobom młodym, które ze względu na stres, ciężką pracę, mało ruchu potrzebują masaży czy innych zabiegów.

Oprócz tego, na rynku pracy wciąż jest zbyt mało asystentów medyczny, lekarzy oraz aptekarzy. W skrócie – brakuje nam tych osób, które zajmowałyby się dbaniem o zdrowie. Nie muszą oni prowadzić prywatnych praktyk lekarskich i pracować w aptekach. Potrzebni są też w koncernach farmaceutycznych, firmach medycznych itp. Z uwag na starzejące się społeczeństwa, brakować będzie też gerontologów i gerontopedagogów, którzy są odpowiedzialni za dobre samopoczucie i aktywizację osób starszych.

Można zatem zauważyć, że w dzisiejszym świecie najbardziej potrzebne są te zawody, które pozwalają na efektywny rozwój – tak technologiczny, jak i informatyczny, ale również te, które skupiają się na człowieku i jego potrzebach zdrowotnych.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Artykuły prasowe, tematyczne i ogólnoinformacyjne.

Jeden komentarz na temat “W jakich branżach potrzeba specjalistów?

 1. Dobrze napisane, ale dodam, że specjalistów potrzeba dziś nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. A jeśli ktoś nie chce od razu łapać się do pracy w Polsce, tylko szuka jeszcze rozrywki i chce zażyć trochę przyjemności i poznać świat przed zaprzęgnieciem się w kierat pracy i szarej codzienności, to tym bardziej powinien spróbowac pracy zagranicą. Albo postawić na podróże.. czy jedno i drugie:)
  Da się: jak czytam o programach typu work and travel usa (coś jak na jobsterze mają: http://www.jobster.pl/) to aż mi szkoda, że ja już w biznesowym kieracie, bo tak to na pewno bym do Stanów ruszył, trochę świata posmakować

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 4.0/5 (1 vote cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.